Opracowanie nowatorskiej metody biokonwersji zanieczyszczeń biogazu w obecności tlenowych form azotu w skali przemysłowej

 

¨ STRONA GŁÓWNA  >>  Konferencje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Energetyczne wykorzystanie biogazu w województwie łódzkim

Konferencja była podsumowaniem badań realizowanych w ramach projektu "Opracowanie nowatorskiej metody biokonwersji zanieczyszczeń biogazu w obecności tlenowych form azotu w skali przemysłowej"
[UDA-POIG.01.03.01-10-196/09-00]

W sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej odbyła się konferencja kończąca realizację projektu "Opracowanie nowatorskiej metody biokonwersji zanieczyszczeń biogazu w obecności tlenowych form azotu w skali przemysłowej", w którym badania finansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach PO Innowacyjna Gospodarka.

Konferencja zatytułowana "Energetyczne wykorzystanie biogazu w województwie łódzkim" miała charakter naukowo – gospodarczy. Została przygotowana przez Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywnosci – Instytut Technologii Fermentacji i Mikrobiologii PŁ oraz Grupową Oczyszczalnię Ścieków (GOŚ) w Łodzi Sp. z o.o.

Konferencja była jednym z ważnych wydarzeń w ramach zorganizowanego we wrześniu w Łodzi Bioeconomy Week. Honorowy patronat objał marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, który dokonał uroczystego otwarcia konferencji. Podczas trzech sesji plenarnych prelegenci przedstawili zagadnienia dotyczace prawodawstwa okreslajacego funkcjonowanie biogazowni w kraju i w regionie, zwiazane z nowoczesnymi technologiami wykorzystania biogazu oraz finansowaniem biogazowni.

W konferencji wzięło udział prawie 120 przedstawicieli świata nauki, jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców posiadających badź planujących budowę biogazowni wykorzystujących innowacyjne technologie.

Rezultaty projektu podsumował kierujący nim dr inż. Krzysztof Zieminski. Efektem badań prowadzonych przez Instytut Technologii Fermentacji i Mikrobiologii we współpracy z GOŚ Łódź Sp. z o.o. jest opracowanie innowacyjnej technologii odsiarczania biogazu. Jej skuteczność została potwierdzona podczas badań w GOŚ Łódź w skali półtechnicznej. Opracowane rozwiazania zostały zgłoszone do objęcia ochroną patentową w Urzędzie Patentowym RP oraz Europejskim Biurze Patentowym (EPO).

Obecnie we współpracy z Centrum Transferu Technologii PŁ prowadzone są prace związane z komercjalizacją tej technologii.

      
                                Wygłoszone referaty:





Aktualności

O projekcie

Wykonawcy

Harmonogram

Konferencje

Galeria

Kontakt

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego