Opracowanie nowatorskiej metody biokonwersji zanieczyszczeń biogazu w obecności tlenowych form azotu w skali przemysłowej

¨ STRONA GŁÓWNA  >>  Aktualności

19 Wrzesień 2013

W sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej odbyła się konferencja kończąca realizację projektu "Opracowanie nowatorskiej metody biokonwersji zanieczyszczeń biogazu w obecności tlenowych form azotu w skali przemysłowej", w którym badania finansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach PO Innowacyjna Gospodarka.

Konferencja zatytułowana "Energetyczne wykorzystanie biogazu w województwie łódzkim" miała charakter naukowo – gospodarczy. Została przygotowana przez Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywnosci – Instytut Technologii Fermentacji i Mikrobiologii PŁ oraz Grupową Oczyszczalnię Ścieków (GOŚ) w Łodzi Sp. z o.o.

Czerwiec 2012

Maj 2012

Otwarcie półtechniki

W dniu 25 V 2012 roku na terenie Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi odbyło się uroczyste otwarcie instalacji oczyszczania biogazu w skali półtechnicznej. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta Łodzi i województwa łódzkiego, władz Politechniki Łódzkiej, a także Główny Inspektor Sanitarny. Podczas spotkania omówiono projekt oraz zaprezentowano dotychczas uzyskane wyniki.

Uroczystość odbiła się szerokim echem w środowisku lokalnym. Kapituła plebiscytu "Łódź sukcesu" nominowała uroczystość do wydarzenia miesiąca. Głosami widzów TV Toya, słuchaczy Radia ESKA Łódź oraz czytelników Gazety Wyborczej - opracowanie i wdrożenie instalacji do oczyszczania biogazu to najważniejsze wydarzenie maja 2012 roku.

Wrzesień 2009

6 wrzesień

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 6 września 2009 roku, została podpisana umowa konsorcjum naukowo-przemysłowego pomiędzy Wydziałem Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej (Lider Konsorcjum), a Grupową Oczyszczalnią Ścieków w Łodzi Sp. z o.o. Celem Konsorcjum jest realizacja projektu „Opracowanie nowatorskiej metody biokonwersji zanieczyszczeń biogazu w obecności tlenowych form azotu w skali przemysłowej”, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013, Priorytet 1 Badania i rozwój nowoczesnych technologii, Działanie 1.3 Wsparcie projektów B+R na rzecz przedsiębiorców realizowanych przez jednostki naukowe, Poddziałanie 1.3.1 Projekty rozwojowe. Okres realizacji projektu:  1.10.2009 - 31.03.2013.

W imieniu Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności umowę podpisała Dziekan - prof. dr hab. Maria Koziołkiewicz, a ze strony Grupowej Oczyszczalni Ścieków, Prezes Zarządu - Euzebiusz Zawadzki.

15 wrzesień

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 15 września 2009 roku, została podpisana umowa pomiędzy Ośrodkiem Przetwarzania Informacji, a Politechniką Łódzką, dotycząca realizacji projektu „Opracowanie nowatorskiej metody biokonwersji zanieczyszczeń biogazu w obecności tlenowych form azotu w skali przemysłowej”, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013, Priorytet 1 Badania i rozwój nowoczesnych technologii, Działanie 1.3 Wsparcie projektów B+R na rzecz przedsiębiorców realizowanych przez jednostki naukowe, Poddziałanie 1.3.1 Projekty rozwojowe.

W imieniu Ośrodka Przetwarzania Informacji umowę podpisał Dyrektor - dr Olaf Gajl, a ze strony Politechniki Łódzkiej, Rektor - prof. dr hab. inż. Stanisław Bielecki.

Numer umowy UDA-POIG.01.03.01-10-196/09-00.

Całkowita wartość projektu wynosi: 3 513 160,00 PLN

Udział Unii Europejskiej: 2 986 186,00 PLN (85%)

Udział budżetu Państwa: 526 974,00 PLN (15%)

Okres realizacji projektu:  1.10.2009 - 31.03.2013

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Styczeń 2010

Kończą się działania związane z Zadaniem 1.1 - Fazą przygotowawczą projektu. W ramach zadania zakupiono dotąd 11 szt. urządzeń laboratoryjnych o łącznej wartości blisko 500 000,00 zł.

Zamówienia zrealizowano zgodnie z procedurą zamówień publicznych. Zakupiony sprzęt został odpowiednio oznakowany i zostanie zainstalowany w pomieszczeniach Instytutu Technologii Fermentacji i Mikrobiologii PŁ.

Chromatograf jonowy

Miernik różnicy ciśnień

1 869,04

Luty 2010

W dniu 16 lutego 2010 roku w Instytucie Technologii Fermentacji i Mikrobiologii Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ odbyło się konferencja poświęcona realizacji projektu „Opracowanie nowatorskiej metody biokonwersji zanieczyszczeń biogazu w obecności tlenowych form azotu w skali przemysłowej”.

Czerwiec 2010

W dniu 9 czerwca 2010 roku w Zespole Ochrony Środowiska Instytutu Technologii Fermentacji i Mikrobiologii odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego laboratorium realizacji projektu „Opracowanie nowatorskiej metody biokonwersji zanieczyszczeń biogazu w obecności tlenowych form azotu w skali przemysłowej”.

Wykonawcy

Kontakt